top of page
  • Zdjęcie autoraMarcin Piasecki

Szybka Ścieżka Koronawirusy

Zaktualizowano: 18 mar 20226 maja rozpoczął się nabór wniosków w najnowszej edycji popularnego konkursu NCBiR Szybka Ścieżka pod nazwą Koronowirusy. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przeznaczy 200 milionów złotych na prace badawczo-rozwojowe skierowane na walkę z pandemią koronawirusa. W konkursie mogą brać udział przedsiębiorcy, jak również jednostki naukowo-badawcze z całego kraju oraz ich konsorcja. Działanie to jako dotacje na innowacje wpisuje się w szerszą strategię będącą elementem Funduszowego Pakietu Antywirusowego ukierunkowanego na rozwiązywanie najważniejszych wyzwań społecznych i gospodarczych do których obecnie bez wątpienia zalicza się walka z pandemią COVID-19.


Szybka Ścieżka Koronawirusy | TERMINY I BUDŻET


Nabór wniosków do POIR 1.1.1 Szybka Ścieżka Koronowirusy rozpoczyna się od 06.05.2020 i będzie prowadzony do końca roku 2020 w trzech rundach:

  • 06.05 - 05.06.2020 - I runda

  • 06.06 - 24.07.2020 - II runda

  • 25.07-31.12.2020 - III runda

Minimalna wartość projektu to 1 mln PLN w przypadku MŚP i 2 mln PLN w przypadku dużych przedsiębiorstw. Z budżetu 200 mln PLN, 75 mln PLN jest alokowanych w województwie mazowieckim, zaś 125 mln PLN w pozostałych województwach w kraju. Maksymalny poziom dofinansowania dla przedsiębiorstw wynosi 80% natomiast dla jednostek naukowo-badawczych 100%.


Szybka Ścieżka Koronawirusy | ZAKRES TEMATYCZNY


POIR 1.1.1 Szybka Ścieżka Koronowirusy będzie obejmował obszary tematyczne dotyczące wykrywania choroby, leczenia i przeciwdziałania skutkom, ocenia się, że rezultaty prac polskich naukowców i przedsiębiorców pozwolą skutecznie spowolnić i opanować rozprzestrzeniającą się pandemię, a w przyszłości będą przeciwdziałać i minimalizować skutki innych chorób wirusowych. Zakres tematyczny projektów (sprawdź TUTAJ) obejmuje następujące obszary:

  • diagnostyka – urządzenia do szybkiego wykrywania obecności koronawirusa,

  • leczenie – badania nad wykorzystaniem istniejących lub nowych leków, a także prace nad szczepionką,

  • profilaktyka – działania prewencyjne ograniczające rozprzestrzenianie się pandemii (w tym koronawirusa SARS-CoV-2),

  • działania na rzecz polskiej tarczy antywirusowej: poprawy bezpieczeństwa biologicznego i ochrony społeczeństwa oraz wsparcie jego funkcjonowania w stanach zagrożenia epidemiologicznego.

Projekty biorące udział w konkursie powinny reprezentować minimalnie krajowy poziom innowacyjności i umożliwiać wdrożenie do działalności gospodarczej przedsiębiorstwa, jak to ma miejsce w większości konkursów typu dotacje na innowacje. Dowiedz się więcej


SPRAWDŹ PODOBNE KONKURSY


POIR 2.1 Wsparcie inwestycji w infrastrukturę przedsiębiorstw

POIR 3.2.1 Badania na Rynek

Fundusze Norweskie


132 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page