top of page
  • Zdjęcie autoraMarcin Piasecki

Dotacje na rozpoczęcie działalności z Regionalnych Programów Operacyjnych

Zaktualizowano: 28 maj 2020Dotacje na rozpoczęcie działalności z Regionalnych Programów Operacyjnych

Ostatnio pisałem o dotacjach na rozpoczęcie działalności z Powiatowych Urzędów Pracy, dzisiaj będzie jeszcze raz o tego typu dotacjach, ale z Regionalnych Programów Operacyjnych.  Podobnie jak to miało miejsce w przypadku dotacji z PUP, tutaj również występują grupy preferowane do których zaliczają się:

Osoby powyżej 30 roku życia pozostające bez pracy (w tym zarejestrowane w urzędzie pracy jako bezrobotne). Dodatkowo, osoby te muszą należeć do co najmniej jednej z następujących grup:

  • kobiety,

  • osoby w wieku powyżej 50 roku życia,

  • osoby z niepełnosprawnościami,

  • osoby długotrwale bezrobotne,

  • osoby o niskich kwalifikacjach

Niektóre województwa dopuszczają wsparcie dotacyjne, jak również poprzez preferencyjną pożyczkę dla osób powyżej 30 roku życia, ale raczej w sporadycznych sytuacjach. 

Natomiast same kwoty dotacji są wyższe niż w przypadku dotacji z PUP i wynoszą ok. 40-50 tys. PLN, oczywiście szczegóły należy sprawdzić w lokalnym punkcie informacyjnym funduszy europejskich danego województwa.


Jak widać powyżej dotacje na rozpoczęcie działalności z RPO są świetnym sposobem zasilenia nowego biznesu w szczególności dla kobiet 30+ czyli jak najbardziej w twórczym wieku, z uwzględnieniem „dyskryminowanych grup”. Mężczyźni natomiast mogą na nie liczyć, ale dopiero po ukończeniu 50 roku życia, a szkoda, bo na pewno pomogłyby nie jednemu przedsiębiorcy w wieku 30+, który pewnie taniej i sprawniej stworzyłby miejsca pracy również dla grup „dyskryminowanych”.


Jeżeli potrzebujesz porady, skontaktuj się Punktem Informacyjnym UE ---->TUTAJ

Odpowiedzi na często zadawane pytania znajdziesz --->TUTAJ

4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page